Flights to Tenerife

Flights to Tenerife

Loty na egzotyczne wyspy kanaryjskie wydają się sporym wydatkiem? Niekoniecznie, jeżeli uważnie i regularnie będziesz ich poszukiwać, możesz je znaleźć w naprawdę dobrej cenie. Jakie są opcje szukania lotów Polska – Teneryfa? Przeczytaj nasz artykuł, znajdź dobre loty na Teneryfę i ciesz się wakacjami razem z nami!

Teneryfa posiada dwa lotniska w południowej oraz północnej części wyspy. Lotnisko na południu jest typowo turystyczne.  Jeżeli, zamówiliście wakacje z hotelem na północy prawdopodobnie i tak wylądujecie w południowej części wyspy. Jednak nie ma się czego obawiać, pomiędzy lotniskami jest zaledwie około godziny drogi samochodem.

Loty na Teneryfę bezpośrednio ze stron linii lotniczych

Loty na Teneryfę z Polski

Aktualnie istnieją dwie firmy lotnicze poruszające się między Polską a Teneryfą:

www.wizzair.com – węgierskie linie lotnicze prężnie działające przedewszystkim w Europie. Ceny lotów mogą być atrakcyjne, ponieważ firma lubi obniżać ceny, radzimy tylko bacznie obserwować loty, by trafić na ich najniższy próg cenowy.

www.ryanair.com – irlandzkie linie lotnicze z siedzibą w Dublinie. Największy w Europie i jeden z największych na świecie niskobudżetowych przewoźników lotniczych.

Loty na Teneryfę z Berlina

Dla osób mieszkających blisko granicy z Niemcami to świetna opcja na znalezienie biletów w okazjonalnej cenie, ponieważ z Niemiec wyrusza ich o wiele więcej niż z Polski, co wpływa znacznie na ich cenę.

www.easyjet.com – brytyjskie linie lotnicze, będące trzecim na świecie i drugim z największych europejskich tanich przewoźników.

www.condor.com – niemieckie linie lotnicze, są największą wakacyjną linią w tym kraju.

Wyszukiwarki lotów

Najprostsza opcja szukania lotów, która po poprzednim umieszczeniu informacji daty lotów w obie strony oraz destynacji, pokaże wszystkie możliwe opcje różnych linii lotniczych. Jeżeli nie mamy ściśle określonej daty, a zależy nam na cenie biletów w wyszukiwarce np. skyscanner możemy zaznaczyć “cały miesiąc”. Następnie analizując ceny i przedziały czasowe sami skomponować najtańszy bilet w dwie strony. Wyszukiwarka ta również podaje przedziały cenowe zaznaczając kolorami kolejno zielony – tanio, pomarańczowy – umiarkowanie oraz różowy – drogo. Jest również opcja “tylko loty bezpośrednie”. Bez jej zaznaczenia skyscanner pokaże nam, również opcję z przesiadkami gdzie znajdziemy loty, również innych przewoźników aniżeli wizzair oraz ryanair. Obok naszego tekstu, znajdą Państwo wyszukiwarkę skyscanner, która zaraz po wypełnieniu danych, przekieruje państwa odrazu na oficjalną stronę skyscanner wraz z propozycjami lotów.

www.skyscanner.pl – nasz faworyt
www.esky.pl – polecana
www.kayak.pl – polecana

Loty czarterowane – czartery

Czym są loty czarterowe? Są to loty samolotami wynajmowanymi przez firmy biur turystycznych, bądź są one w posiadaniu tych firm, tak jak w przypadku TUI . Loty czarterowe, które można osobno nabyć są połączone z pakietem turystycznym. Cena ich znacznie spada na kilka dni przed lotem, a zdecydowanie najbardziej atrakcyjna jest na sam dzień przed! Jeżeli, nie jesteście zależni od określonych ram czasowych jest to najlepsza opcja, by polecieć za grosze. W przeciwieństwie do poprzednich opcji, w lot czarterowy wliczony jest bagaż ok.20 kg, który kosztuje przykładowo w wizzair około 256 zł.

TUI
ITAKA
Rainbow Tours

Jeżeli jeszcze nie masz noclegu, sprawdź również nasz artykuł Noclegi na Teneryfie! Znajdziesz w nim opis możliwości, polecane hotele, a nawet mapę bookingu gdzie będziesz mógł porównać wszystkie ceny!

You've just added this product to the cart:

error: Content is protected !!